Jesteś tutaj:

Ważne informacje o naszym przedszkolu

Nasze Przedszkole zapewnia Waszym pociechom opiekę od 6:30 do 17.30, od poniedziałku do piątku. Personel z wyższym wykształceniem pedagogicznym zapewnia wszechstronny rozwój Waszym dzieciom. Pracujemy w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne, proponujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych, pomagamy dzieciom w adaptacji do przedszkola, proponujemy rodzicom fachowe porady specjalistów.

Organizujemy

• Jesienne festyny integracyjne, imprezy okolicznościowe dla najbliższych- spotkanie bożonarodzeniowe, Dzień Babci i Dziadka, Piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka, całodniową wycieczkę. Byliśmy już min. w Bajkowej Krainie i Parku Dinozaurów
    w Rybniku, w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu, gospodarstwie agroturystycznym w Górkach Wielkich.
  •

Organizacje, z kótrymi współpracujemy:

• Policja - udział  programie  „Sznupek – przyjaciel dzieci”
  • Straż Miejska – udział w programie „Z bajką bezpieczniej…”
  • Miejska Straż Pożarna – wizyty strażaków z wozem strażackim
  • Wojewódzka Stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach
  • Katowice Wodociągi S.A
  • Miejski Dom Kultury "Koszutka" Katowice
  • Związek Harcerstwa Polskiego
  • NZOP „Karolinka – występy dzieci dla podopiecznych ośrodka
  • Przedszkole we Włoszech - Scuola Materna "FRATI MINORI”
  • Miejska Bibloteka Publiczna w Katowicach Filia nr 12
  • Euro - Centrum Park Naukowo-Technologiczny
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

•
    • Dlaczego warto zapisać swoje dziecko do Naszego Przedszkola?

Miejskie Przedszkole Nr 13

jest miejscem przychylnym wszystkim rodzicom, którym na sercu leży to,

aby długie godziny rozłąki dziecko spędziło radośnie i twórczo.

• Praca dydaktyczna przedszkola prowadzona jest zgodnie z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Treści programowe są podzielone na grupy wiekowe i na poziomy o wzrastającym stopniu trudności.
      • Zajęcia prowadzone są w oparciu o nowoczesne metody: W. Sherborne - metoda ruchu rozwijającego, „Metodę Dobrego Startu”-M.Bogdanowicz, R. Labana i C. Orffa- twórcze zajęcia ruchowe , metodę relaksacji- Jacobsona.
      • Posiadamy piękny ogród, z placem zabaw, który tworzy wyjątkową okazję do spędzania czasu w sposób zdrowy i sportowy. Bogata flora sprzyja dokonywaniu samodzielnych obserwacji, rozwijaniu aktywności poznawczej dzieci.
      • Dzieci spędzają czas w dużych, przestronnych salach, sprzyjających zabawie, ćwiczeniom ruchowym, plastycznym, technicznym.
        W każdej sali jest kącik przyrody zainspirowany przez dzieci i nauczycieli. Sala najstarszej grupy wyposażona jest w komputery, na których dzieci poszerzają swoją wiedzę poprzez gry edukacyjne.

•

Naszym priorytetem jest stworzenie miejsca optymalnego dla rozwoju dziecka, które pokocha
      i gdzie będzie się czuło bezpieczne i szczęśliwe. Stawiamy na harmonijny rozwój dzieci - zajęcia intelektualne przeplatamy sportem i ruchem.

Misja Przedszkola

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czują się one kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywanie sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami. Dajemy dzieciom możliwości:

• samorealizacji
      • pracy z innymi
      • kreatywnego myślenia
      • działania
      • uczestniczenia w ciekawych zajęciach

1. Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli.

2. Dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i dobrą komunikacje.

3. Stoimy na straży praw człowieka.

4. Pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem

Placówka wobec rodziców pełni rolę wspomagającą i integrującą działania wychowawcze, dostarcza wiedzy pedagogicznej
      i uwrażliwia na potrzeby i możliwości dziecka. Przedszkole organizuje także spotkania adaptacyjne. Przygotowanie nowo przyjętych dzieci i ich rodziców rozpoczyna się w kwietniu. Jest to czas integracyjnych zabaw, indywidualnych rozmów  z dyrektorem placówki oraz nauczycielkami poszczególnych grup. Rodzice zostają uświadomieni z czym dziecko może mieć problemy w przedszkolu. Przedmiotem spotkania jest zaprezentowanie pomieszczeń przedszkola, rozkładu dnia, poznanie rówieśników i kolegów z innych grup, włączenie dzieci do zabaw ogólnych i w kącikach zainteresowań. Dzieci zwiedzają przepiękny ogród, bawią się w piaskownicy oraz na placu zabaw, korzystają z urządzeń ogrodowych, piłek, samochodów i oczywiście wszystkim dopisuje „dobry humor”.

W urzeczywistnianie misji zaangażowany jest cały personel pedagogiczny, administracyjno-obsługowy jak również rodzice,
      a efektem wspólnej pracy jest przedszkole, w którym dzieci czują się ważne i do którego przychodzą z radością.